Datový analytik/analytička – tým validace úvěrových modelů

 • Praha
 • Řízení a analýza rizik

Odpovědět

V našem šestičlenném týmu zkušených validátorů a validátorek modelů máme místo pro nového kolegu/kolegyni. Vaším úkolem bude analyzovat kvalitu modelů a procesů pro řízení rizika spjatého s úvěrováním různých typů klientů.
Čeká na Vás především samostatná práce na jednotlivých projektech, dostanete prostor se na práci soustředit a jít do hloubky.
Nabízíme Vám spolupráci na 1 rok v rozsahu 30 hodin týdně (hlavní pracovní poměr). Šikovné odborníky a dataře si ale v bance hýčkáme, a tak v případě oboustranné spokojenosti budeme hledat cesty, jak spolupracovat i nadále.

Co budete mít na starosti?

 • Validaci modelů měření kreditního rizika (PD, LGD, EAD) pro korporátní a retailová portfolia
 • Validaci likviditních behaviorálních modelů
 • Monitoring již existujících modelů
 • Dosažení trvalého souladu s požadavky IRB a metodiky UniCredit Group

Co k tomu potřebujete?

 • Velmi uvítáme profesionální zkušenosti s modelováním (vývoj a/nebo validace) včetně zpracování dat
 • Pokud nemáte zkušenosti přímo s IRB modelováním, ale umíte statistiku, programování a zpracování dat, ozvěte se také
 • Plynoulou češtinu/slovenštinu a angličtinu (naše validační zprávy píšeme v angličtině)
 • Analytické myšlení a preciznost
 • Zkušenosti se SAS jsou výhodou
 • Vysokoškolské vzdělání v matematickém/statistickém nebo ekonomickém směru

Co Vám za to nabízíme?

 • Hlavní pracovní poměr v rozsahu 30 hodin týdně
 • Přátelský tým a neformální atmosféru
 • Samostatná práce na zajímavých projektech
 • Řadu benefitů jako 30 dní volna, sick days, zvýhodněné bankovní produkty, stravenky a štědrou cafeterii

V případě zájmu o toto pracovní místo zašlete prosím strukturovaný životopis prostřednictvím tlačítka "Odpovědět".
Systém zašle automatickou odpověď na Váš email. Pokud ji neobdržíte, znamená to, že přihlášení neproběhlo úspěšně.

V UniCredit děláme to, na čem záleží. Jsme silná evropská banka s 25 miliony klientů po celém světě. Spojuje nás přátelská atmosféra, lidský přístup a chuť být nejlepší v oboru a o krok před ostatními. Klient je pro nás na prvním místě, proto zaměstnáváme talentované zaměstnance, kteří poskytují našim klientům tu nejlepší péči.

Kontakt

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
UniCredit Bank Recruitment Tým

Přihlášení na pozici (Krok 1/2)

Tato pozice vyžaduje odpověď na stránkách zaměstnavatele. Po vyplnění formuláře budete přesměrováni na stránky společnosti UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s..

Pro výběrové řízení na tuto pracovní pozici bude společnost UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., IČO: 64948242, Praha 4 - Michle, Želetavská 1525/1, PSČ 14092, jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté (či z veřejných zdrojů získané) osobní údaje, a to v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679. Zpracování osobních údajů bude pro správce provádět společnost LMC s.r.o., IČO: 264 41 381 prostřednictvím svých elektronických systémů, Český trh práce s.r.o. a personální agentury. Zobrazit více

Odpovědí na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.
Více informací o zpracovatelích naleznete v Poučení o zpracování osobních údajů: https://www.unicreditbank.cz/content/dam/cee2020-pws-cz/cz-dokumenty-2017/ostatni/Pouceni_o_zpracovani_osobnich_udaju_kandidata.pdf.

Odvolání souhlasu můžete provést na každé pobočce, prostřednictvím svého internetového bankovnictví nebo stejným způsobem, jako můžete podat stížnost.
Podání námitky je třeba provést písemně, doručením na pobočku, do internetového bankovnictví nebo na e-mail dpo@unicreditgroup.cz.
Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: dpo@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.